Zapisz się do naszego newslettera!

Wyrównanie kolorytu skóry i przeciwdziałanie przebarwieniom z CLAIRIAL DAY SVR

lip 4, 2022

Wyrównanie kolorytu skóry i przeciwdziałanie przebarwieniom z CLAIRIAL DAY SVR

lip 4, 2022

Jeżeli borykacie się na co dzień z przebarwieniami, to doskonale zdajecie sobie sprawę z tego jak ciężko się z nimi uporać, a także zakryć makijażem. Marka SVR oferuje nam nowość wprost z laboratorium, którym jest krem na dzień CLAIRIAL DAY – mogłyście go otrzymać w edycji ROYALTY#2. Ten kosmetyk nie tylko koryguje przebarwienia, zmniejsza ich intensywność, ale także przeciwdziała powstawaniu nowych i dodatkowo doskonale wyrównuje koloryt cery. CLAIRIAL DAY jest idealny na letnie dni, ponieważ zawiera filtr SPF30 i z powodzeniem zastępuje fluid, czy też podkład, gdyż nadaje skórze delikatny, cielisty ton doskonale wtapiający się w odcień naszej cery.

SKĄD SIĘ BIORĄ PRZEBARWIENIA?

Wszystkiemu winna jest melanina, czyli pigment występujący naturalnie w ludzkim organizmie, szczególnie w górnych warstwach naszej skóry, we włosach, a także w oczach. Melanina jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania skóry, ponieważ chroni jej głębsze warstwy przed szkodliwym promieniowaniem UV – rozprasza je, a także absorbuje. Nadmierna ekspozycja na słońce powoduje zwiększoną produkcję melaniny, która objawia się tak lubianą przez nas opalenizną. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że za często wystawiamy naszą skórę bez ochrony na działanie promieni słonecznych. Na domiar złego spędzamy wiele godzin przed komputerem narażając skórę na promieniowanie światła niebieskiego i do tego otaczające nas powietrze niestety nie należy do najczystszych. Najnowsze badania wskazują te trzy czynniki jako kluczowe dla powstawania przebarwień, czyli podsumowując są nimi:

  • promieniowanie UV,
  • światło niebieskie,
  • zanieczyszczenia. 

Żeby zrozumieć naturę przebarwień możemy je podzielić również na typy ze względu na lokalizację, a także przyczynę powstawania. I tak możemy mieć do czynienia ze zmianami naskórkowymi – z którymi znacznie szybciej sobie poradzimy, skórnymi lub mieszanymi – naskórkowo-skórnymi. Co do przyczyn powstawania – wspomnieliśmy już o promieniowaniu UV, świetle niebieskim, ale jest ich jeszcze klika, o których warto napomknąć. Są nimi: 

  • przebarwienia pozapalne – np. trądzikowe;
  • hormonalne – powiązane ze zmianami hormonalnymi powstającymi w naszym organizmie, mogą być związane z ciążą, leczeniem hormonalnym, czy też antykoncepcją;
  • plamy wynikające z procesu starzenia się skóry.

Skomplikowane? Być może, ale na szczęście producenci zapewniają nam szeroką gamę kosmetyków, które wesprą nasze starania o piękny, jednolity i zdrowy wygląd skóry. Należy do nich właśnie linia CLAIRIAL marki SVR.

CLAIRIAL DAY – KOSMETYK NOWEJ GENERACJI

Ten krem zaskakuje już od pierwszego użycia! Aksamitna konsystencja CLAIRIAL DAY SVR idealnie rozprowadza się na skórze, a dzięki zawartym w nim pigmentom zamkniętym w mikrokapsułkach, krem podczas aplikacji zmienia kolor z białego na cielisty. Dlatego natychmiast po jego zastosowaniu skóra nabiera zdrowego kolorytu, a przebarwienia stają się mniej widoczne. CLAIRIAL DAY działa ponadto długofalowo, ponieważ w jego formule znajdziemy kompleks depigmentacyjny, w którego skład wchodzą:

• Duo White – obniża produkcję melaniny i wspiera redukcję ciemnych przebarwień; 

• Pochodna kwasu felurowego – dzięki biomimetycznym właściwościom protein (białek odpowiadających za tzw. biel podeszwowo-dłoniową) przywraca skórze naturalny koloryt i blask. Hamuje funkcjonowanie melanocytów;

• Mikroorganizmy morskie – redukują produkcję melaniny, która jest stymulowana przez zewnętrzne czynniki jak: zanieczyszczenia, słońce, zmiany temperatury.

CLAIRIAL DAY marki SVR zapewnia nam także potrójna ochronę skóry, chroni ją przed promieniowaniem UVA-UVB (zwiera fotostabilny system filtrów SPF30), zanieczyszczeniami i światłem niebieskim. Składnikiem zwalczającym skutki stresu oksydacyjnego oraz zapobiegającym reakcjom chemicznym zanieczyszczeń w naszym organizmie jest ekstrakt z drożdży pochodzących z kaktusa Saguaro. Natomiast kombinacja filtrów z naturalnymi pigmentami mineralnymi pozwala utworzyć niewidoczną barierę, która absorbuje promienie emitowane przez światło niebieskie. Dzięki czemu CLAIRIAL DAY SVR zapobiega powstawaniu nowych przebarwień, a także redukuje widoczność już istniejących. Ten krem jest hypoalergiczny, nie podrażnia oczu, a także przeznaczony jest do każdego typu skóry – nawet wrażliwej.

Krem na dzień CLAIRIAL DAY marki SVR wchodzi w skład linii CLAIRIAL, która może stać się Waszym sprzymierzeńcem w walce z przebarwieniami. Znajdziecie w niej kosmetyki charakteryzujące się innowayjnym działaniem wykorzystującym najnowsze odkrycia naukowe. Jeżeli miałyście okazję przetestować ten produkt, koniecznie podzielcie się swoimi opiniami na jego temat. 

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty