Zapisz się do naszego newslettera!

SESDERMA – SŁUCHAJĄC TWOJEJ SKÓRY

gru 22, 2020

SESDERMA – SŁUCHAJĄC TWOJEJ SKÓRY

gru 22, 2020

box z kosmetykami

Marka SESDERMA wywodzi się z Hiszpanii, jej założycielem jest dr. Gabriel Serrano – wybitny specjalista w dziedzinie dermatologii. Dziś marka obecna jest w blisko 60 krajach na całym świecie i może poszczycić się ponad 25 letnim doświadczeniem w dziedzinie produkcji dermokosmetyków. SESDERMA to innowacyjne, niezwykle skuteczne produkty, wykorzystujące najnowsze zdobycze nanotechnologii i genokosmetyki. 

Dzięki zaangażowaniu dr. Gabriela Serrano i zaawansowanym badaniom naukowym, marka rozwija się bardzo dynamicznie. SESDERMA kojarzona jest z poszukiwaniem nowych rozwiązań, innowacyjnych składników oraz technologii, które pozwolą docierać w głąb skóry, zapewniając najlepsze działanie. Posiada również, rzadko przyznawany w tej dziedzinie, certyfikat ISO 22716 GMP za dobre praktyki w produkcji kosmetyków. To właśnie SESDERMA, jako jedna z pierwszych firm, wprowadziła na rynek dermokosmetyki z przełomową dla kosmetologii nanotechnologią, która pozwala składnikom aktywnym docierać do najgłębszych warstw skóry. Jest również liderem zastosowania czynników wzrostu, peptydów mimetycznych i komórek macierzystych.

ZASTOSOWANIE NANOTECHNOLOGII

SESDERMA wykorzystuje w produkcji swoich dermokosmetyków nanotechnologię, która umożliwia przenoszenie składników aktywnych zamkniętych w nanosomach do najgłębszych warstw skóry. Dzięki zastosowaniu nanosomów, zawarte w nich substancje aktywne mają mocniejszy efekt działania, są bardziej stabilne, a co za tym idzie docierają do głębszych warstw skóry w niezmienionej formie. Nanotechnologia pozwala również obniżyć stężenie składnika aktywnego i zminimalizować ryzyko efektów ubocznych, np. podrażnienia.

GENOKOSMETYKA

Nie bez przyczyny w nazwie tej technologii jest słowo GEN, ponieważ genokosmetyka oddziałuje na geny obecne w naszym DNA. Przyzwyczailiśmy się do tego, że produkty kosmetyczne działają od zewnątrz, natomiast genokosmetyki działają od środka bezpośrednio na geny odpowiedzialne za proces starzenia, zwalczając problem u źródła.

INNE INNOWACYJNE TECHNOLOGIE

SESDERMA wykorzystuje w produkcji swoich dermokosmetyków wiele innowacyjnych technologii, które wspomagają walkę z różnymi problemami skórnymi, min.:

  • 3 – RETINOL SYSTEM – Stopniowo uwalniane 3 formy retinolu (witamina A) – retinol, retinyl, retinaldehyd – zawarte w jednym produkcie (między innymi Reti Age), pozwalają na osiągnięcie bardziej spektakularnych efektów przeciwstarzeniowych oraz, co najważniejsze, minimalizują ryzyko podrażnień i zaczerwienienia skóry, nawet u osób, które wcześniej nie stosowały produktów z retinolem.
  • KWAS TRANEKSAMOWY to wywodzący się z medycyny składnik o udowodnionym działaniu depigmentującym i nawilżającym.
  • CZYNNIKI WZROSTU to występujące naturalnie w naszym ciele białka, które stymulują wzrost komórki, jej podział oraz przekształcenie.
  • 3-O-ETYLOWY KWAS ASKORBINOWY to najnowsza, najbardziej stabilna forma znanego wszystkim dobrze kwasu askorbinowego – witaminy C.
  • Technologia SUN-SHIELD SYSTEM, zawarta w linii słonecznej Repaskin, nie tylko chroni skórę przed promieniami UVA, UVB i podczerwonymi, ale też naprawia istniejące fotouszkodzenia skóry, nawet w samej strukturze DNA.

DUET IDELANY

W edycji WINTER GLAM znalazł się produkt marki SESDERMA, jest to zestaw dwóch AMPUŁEK EFEKT FLASH – flash, czyli błyskawiczny. I tego właśnie można się po ich zastosowaniu spodziewać – natychmiastowego efektu odświeżenia i rozświetlenia skóry! Duet C-VIT i ACGLICOLIC zamknięty jest w dwóch szklanych ampułkach. Zawartość obu ampułek jest dość płynna, także należy uważać przy ich otwieraniu, by drogocenna zwartość po prostu się nie rozlała. 

Ampułka ACGLICOLIC zwiera kwas glikolowy w 10% stężeniu, przyspiesza on naturalne procesy naprawy skóry, dzięki czemu pomaga usunąć martwe komórki i spłycić zmarszczki. Dodatkowo w składzie ampułki znajdziemy naturalny kompleks nawilżający i kwas hialuronowy, a także składniki przeciwstarzeniowe, takie jak ergotioneina czy witaminy C i E, stymulujące skórę do syntezy kolagenu i glukozaminoglikanów. Ampułka zawiera także łagodzące składniki aktywne: bisabolol czy wyciąg z alg. ACGLICOLIC stosujemy na noc pierwszego dnia, nakładając go a twarz, a także dekolt i pozostawiając do wchłonięcia. 

Ponieważ ampułki stanowią uzupełniający się duet, następnego dnia rano nakładamy ampułkę C-VIT zawierającą 12% witaminę C. Ta skoncentrowana dawka witaminy C ujednolica koloryt skóry, wspomagając walkę z niechcianymi przebarwieniami. Długofalowo pobudza syntezę kolagenu i elastyny, widocznie odmładzając cerę i zmniejszając widoczność zmarszczek. Po jej zastawaniu skóra staje się błyskawicznie rozświetlona, rozjaśniona, a także odświeżona. Najlepszy efekt osiągniesz stosując ampułki raz w tygodniu. 

Poznaj produkty marki SESDERMA zamawiając box WINTER GLAM od PURE BEAUTY (tutaj).

 

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty