MAYBELLINE NEW YORK

o marce

Marka założona przez chemika pochodzącego z Nowego Jorki – Thomasa L. Williamsa była niegdyś zwykłą firmą rodzinną jakich wiele na rynku. Nazwa marki wzięła się od imienia siostry Maybel, która zainspirowała twórcę do stworzenia produktu przyciemniającego rzęsy, czyli tak naprawdę pierwszego na świecie tuszu. Początkowo formuła powstała na bazie wazeliny i proszku węglowego, który pozwalał na uzyskanie efektu ciemniejszych rzęs. Dopiero w 1917 roku na amerykańskim rynku wprowadzono pierwszy tusz do rzęs w formie kamienia, który spotkał się z tak dużym uznaniem i zainteresowaniem, że zaczął pojawiać się wszędzie. Ten moment jest nie tylko historyczny dla marki, ale również całego rynku kosmetyków do makijażu na świecie. W roku 1960 roku wprowadzono do obrotu pierwszą maskarę Ultra Lash marki MAYBELLINE, która stworzona była w formule znanej do dziś – nie wymagała rozcieńczania wodą i zawierała spiralę do aplikacji. W kolejnych latach pojawił się kultowy tusz Great Lashes, którego formuła do dziś jest jedną z największych tajemnic rynku kosmetycznego. Przyjmuje się, że w samej Ameryce opakowanie tego tuszu sprzedawane jest co 2 sekundy.
Dziś marka MAYBELLINE dostępna jest na całym świecie oferując nie tylko kultowe tusze do rzęs, ale całą gamę kosmetyków do makijażu od podkładów, przez szminki na różach do policzków kończąc. Jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek drogeryjnych na całym świecie i trudno o osoby, które nigdy o niej nie słyszały. Ta historia to niezwykły przykład na to, że rodzinny biznes naprawdę może zmienić się w globalny projekt.

Poznaj bliżej markę

    

Inspiracje ze świata beauty

Dowiedz się więcej o nowych markach, produktach i trendach. Skorzystaj z porad ekspertów. Bądź na bieżąco z naszymi ofertami oraz promocjami.
Daj się zainspirować!

Złuszczanie ciała w jagodowej-leśnej odsłonie – PEELING BODYBOOM

Złuszczanie ciała w jagodowej-leśnej odsłonie – PEELING BODYBOOM

Oczyszczanie ciała może być zwykłą rutynową czynnością, jakich wiele, jednak testując produkty z naszych PURE BEAUTY BOXÓW niejednokrotnie miałyście szansę zamienić ją w prawdziwy pielęgnacyjny rytuał. Wybierając kosmetyki zawsze kierujemy się chęcią obdarowania Was...

Pure Beauty