Zapisz się do naszego newslettera!

Hydrolat MOHANI – roślinna miłość od pierwszego użycia

maj 17, 2022

Hydrolat MOHANI – roślinna miłość od pierwszego użycia

maj 17, 2022

Kiedy ostatnio pytaliśmy Was o ulubiony rodzaj produktów w naszych PURE BEAUTY BOXACH jedną z najczęściej pojawiających się odpowiedzi był hydrolat. Wcale nie jesteśmy tym zaskoczeni, bo sami je uwielbiamy za to, że są w 100% naturalne i dają nam ogrom możliwości pielęgnacyjnych! Z przyjemnością więc obdarowujemy Was hydrolatami za każdym razem poszukując najbardziej uniwersalnego, a przy tym pachnącego rozwiązania. Tym razem zapraszamy do świata marki MOHANI, która przygotowała dla Was hydrolat z róży damasceńskiej, czyli królowej wszystkich kwiatów.

CZYM WŁAŚCIWIE JEST HYDROLAT?

To tak naprawdę woda roślinna, która otrzymywana jest w procesie destylacji z udziałem pary wodnej danej rośliny, bądź jej kwiatów. W wyniku tego działania z rośliny uzyskuje się olejek eteryczny, a także wodę tzw. podestylacyjną, czyli mówiąc w skrócie nasz hydrolat. Woda podestylacyjna jest o tyle ciekawym produktem ubocznym, że przenikają do niej wartościowe, rozpuszczalne cząstki rośliny wraz z małą ilością olejku eterycznego. Dzięki temu hydrolaty są łagodniejsze od samych olejków eterycznych, a jednak wykazują szereg właściwości dobroczynnych dla skóry. Tak wygląda w skrócie historia powstawania naszego hydrolatu. 

Jego pH jest zbliżone do pH naszej skóry, dlatego z powodzeniem może zastępować toniki. Także stanowi bazę do wykonywania własnych kosmetyków czy maseczek z glinką. Jest także rewelacyjnym produktem odświeżającym, a jego konkretne działanie pielęgnacyjne jest ściśle związane z rośliną, z której jest pozyskiwany.

MOHANI HYDROLAT Z RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ


Na podstawie HYDROLATU od marki MOHANI, który znalazłyście w naszym limitowanym pudełku PURE BEAUTY BY HUSHAAABYE2 wejdźmy głębiej we właściwości pielęgnacyjne tego rodzaju produktu. Z tej racji, że mamy tu do czynienia z różą damasceńską nie sposób nie wspomnieć również o pięknym, delikatnym zapachu, ale to w jaki sposób królowa kwiatów działa na naszą skórę jest dla nas najważniejsze. Róża damasceńska polecana jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery, ale w szczególności dla suchej, wrażliwej, naczynkowej, wiotkiej, dojrzałej, ale też trądzikowej i łojotokowej (także z problemem trądziku różowatego). 

Woda z kwiatów tego gatunku róż ma działanie łagodzące i kojące, ale także pośrednio nawilżające i antyseptyczne. Dlatego też znajdzie swoje zastosowanie w przypadku cer tłustych i z problemami wyprysków. HYDROLAT ten może być z powodzeniem używany na ranki i podrażnienia. Jest jednym z niewielu hydrolatów dostępnych na rynku, który doskonale sprawdza się także w przypadku pielęgnacji okolic oczu. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Wzmacnia naczynia krwionośne i działa przeciwzmarszczkowo. Taki z niego wielofunkcyjny produkt! Dlatego mamy nadzieję, że razem z marką MOHANI już włączyłyście go do swojej pielęgnacyjnej rutyny.

HYDROLAT Z RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ MOHANI wraz z innymi naturalnymi kosmetykami, które pomogą Ci odkryć nowe rozwiązania pielęgnacyjne mogłaś znaleźć w naszym limitowanym pudełku BY HUSHAAABYE2, którego pełną zawartość możesz poznać TUTAJ. Zapraszamy Was do śledzenia naszych social mediów, bo codziennie znajdziecie na nich dawkę świeżych informacji. Wejdźcie na naszego Facebook’a i Instagrama.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pure beauty box

Pure Beauty Box So Fabulous

KUP BOX

Może Cię zainteresować

SOS dla skór problematycznych krem przeciwtrądzikowy SALFEME

SOS dla skór problematycznych krem przeciwtrądzikowy SALFEME

Posiadaczki cer trądzikowych wiedzą jak niezwykle trudna i wymagająca wielotorowego działania jest to skóra. W jej przypadku pielęgnacja musi być też pełna cierpliwości, zrozumienia i delikatności. Wcale nie ukrywamy, że to prosta droga, jednak niezależnie od tego, z...

Pure Beauty

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping