Zapisz się do naszego newslettera!

Hydrolat MOHANI – roślinna miłość od pierwszego użycia

maj 17, 2022

Hydrolat MOHANI – roślinna miłość od pierwszego użycia

maj 17, 2022

Kiedy ostatnio pytaliśmy Was o ulubiony rodzaj produktów w naszych PURE BEAUTY BOXACH jedną z najczęściej pojawiających się odpowiedzi był hydrolat. Wcale nie jesteśmy tym zaskoczeni, bo sami je uwielbiamy za to, że są w 100% naturalne i dają nam ogrom możliwości pielęgnacyjnych! Z przyjemnością więc obdarowujemy Was hydrolatami za każdym razem poszukując najbardziej uniwersalnego, a przy tym pachnącego rozwiązania. Tym razem zapraszamy do świata marki MOHANI, która przygotowała dla Was hydrolat z róży damasceńskiej, czyli królowej wszystkich kwiatów.

CZYM WŁAŚCIWIE JEST HYDROLAT?

To tak naprawdę woda roślinna, która otrzymywana jest w procesie destylacji z udziałem pary wodnej danej rośliny, bądź jej kwiatów. W wyniku tego działania z rośliny uzyskuje się olejek eteryczny, a także wodę tzw. podestylacyjną, czyli mówiąc w skrócie nasz hydrolat. Woda podestylacyjna jest o tyle ciekawym produktem ubocznym, że przenikają do niej wartościowe, rozpuszczalne cząstki rośliny wraz z małą ilością olejku eterycznego. Dzięki temu hydrolaty są łagodniejsze od samych olejków eterycznych, a jednak wykazują szereg właściwości dobroczynnych dla skóry. Tak wygląda w skrócie historia powstawania naszego hydrolatu. 

Jego pH jest zbliżone do pH naszej skóry, dlatego z powodzeniem może zastępować toniki. Także stanowi bazę do wykonywania własnych kosmetyków czy maseczek z glinką. Jest także rewelacyjnym produktem odświeżającym, a jego konkretne działanie pielęgnacyjne jest ściśle związane z rośliną, z której jest pozyskiwany.

MOHANI HYDROLAT Z RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ


Na podstawie HYDROLATU od marki MOHANI, który znalazłyście w naszym limitowanym pudełku PURE BEAUTY BY HUSHAAABYE2 wejdźmy głębiej we właściwości pielęgnacyjne tego rodzaju produktu. Z tej racji, że mamy tu do czynienia z różą damasceńską nie sposób nie wspomnieć również o pięknym, delikatnym zapachu, ale to w jaki sposób królowa kwiatów działa na naszą skórę jest dla nas najważniejsze. Róża damasceńska polecana jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery, ale w szczególności dla suchej, wrażliwej, naczynkowej, wiotkiej, dojrzałej, ale też trądzikowej i łojotokowej (także z problemem trądziku różowatego). 

Woda z kwiatów tego gatunku róż ma działanie łagodzące i kojące, ale także pośrednio nawilżające i antyseptyczne. Dlatego też znajdzie swoje zastosowanie w przypadku cer tłustych i z problemami wyprysków. HYDROLAT ten może być z powodzeniem używany na ranki i podrażnienia. Jest jednym z niewielu hydrolatów dostępnych na rynku, który doskonale sprawdza się także w przypadku pielęgnacji okolic oczu. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Wzmacnia naczynia krwionośne i działa przeciwzmarszczkowo. Taki z niego wielofunkcyjny produkt! Dlatego mamy nadzieję, że razem z marką MOHANI już włączyłyście go do swojej pielęgnacyjnej rutyny.

HYDROLAT Z RÓŻY DAMASCEŃSKIEJ MOHANI wraz z innymi naturalnymi kosmetykami, które pomogą Ci odkryć nowe rozwiązania pielęgnacyjne mogłaś znaleźć w naszym limitowanym pudełku BY HUSHAAABYE2, którego pełną zawartość możesz poznać TUTAJ. Zapraszamy Was do śledzenia naszych social mediów, bo codziennie znajdziecie na nich dawkę świeżych informacji. Wejdźcie na naszego Facebook’a i Instagrama.

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty