Zapisz się do naszego newslettera!

Hydrain3 – Hialuro kremowy żel do mycia od DERMECIC

lis 15, 2021

Hydrain3 – Hialuro kremowy żel do mycia od DERMECIC

lis 15, 2021

Jednym z wielu współczesnych problemów skórnych jest zaburzenie tak zwanej równowagi hydrolipidowej skóry. Następuje ono między innymi na skutek zanieczyszczonego powietrza, czy też chemicznych substancji czynnych zawartych w niektórych kosmetykach. Mając na uwadze ten bardzo istotny problem postanowiliśmy zaprezentować Wam złoty środek. HYDRAIN3 – HIALURO KREMOWY ŻEL DO MYCIA marki DERMEDIC- idealne rozwiązanie na problemy z zaburzeniami równowagi hydrolipidowej. Jest to produkt najwyższej jakości, który posiada zdecydowaną rekomendację całego naszego zespołu. Mamy nadzieję, że zachęcimy Was do przetestowania tego kosmetycznego HITU! 

CZYM JEST BARIERA HYDROLIPIDOWA?

Warstwa hydrolipidowa to najprościej mówiąc cieniutka powłoka pokrywająca całą skórę. W jej skład wchodzą: tłuszcz oraz woda. Jest ona odpowiedzialna za nawilżenie, a także wzmocnienie skóry, jak również za ochronę przed drobnoustrojami. Jest to najbardziej zewnętrzna warstwa ochronna organizmu i niestety z tego względu jest zdecydowanie bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia.

Jakie dokładnie pełni funkcje?

 • przede wszystkim chroni naszą skórę przed działaniem szkodliwych dla niej czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia (między innymi: smog), promieniowanie UV czy nagłe zmiany temperatury,
 • zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności i elastyczności skóry,
 • utrzymuje kwaśne pH naskórka, jednocześnie chroniąc naszą skórę przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów,
 • wspomaga także transport substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Wiele zaburzeń skórnych związanych jest właśnie z naruszeniem ciągłości bariery hydrolipidowej. Jak możemy rozpoznać uszkodzoną barierę hydrolipidową?

Kilka sygnałów może nam wskazać, że mamy do czynienia właśnie z tą przypadłością: 

 • suchość i ściągnięcie skóry,
 • nadwrażliwość na sprawdzone już wcześniej kosmetyki, czy też zmiany temperatur,
 • częste alergie, jak również podrażnienia,
 • szary, ziemisty koloryt,
 • zaczerwienienie, czy też uczucie swędzenia i pieczenia,
 • zdecydowana nadprodukcja sebum.

Jakie są przyczyny naruszenia równowagi hydrolipidowej? Najpierw musimy się zastanowić, dlaczego doszło do uszkodzenia bariery hydrolipidowej.

Do najczęstszych przyczyn należą:

 • niedostateczna ochrona skóry przed otaczającymi nas warunkami atmosferycznymi (promieniowanie UV, wiatr, zmiany temperatury, suche powietrze),
 • za agresywna pielęgnacja skóry (mycie twarzy zwykłym mydłem, stosowanie produktów z alkoholem wysoko w składzie, za częste peelingi).

Jak możemy odbudować barierę hydrolipidową naszej skóry? Możemy to osiągnąć stosując odpowiednią pielęgnację.

W okresie regeneracji należy stosować:

 • kosmetyki bogate w substancje naturalnie tworzące barierę hydrolipidową oraz potrafiące dobrze wiązać wodę w warstwie rogowej naskórka. Należą do nich na przykład: wolne kwasy tłuszczowe, woski, cholesterol i jego estry, ceramidy,
 • zdecydowanie delikatne produkty myjące o fizjologicznym pH, które nie powodują uczucia ściągnięcia czy też pieczenia,
 • możliwie wysoką ochronę przeciwsłoneczną,
 • dietę bogatą w niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3-6-9.

HYDRAIN3 – HIALURO KREMOWY ŻEL DO MYCIA

Jeżeli chcesz zapewnić swojej cerze dokładne, a jednocześnie łagodne oczyszczanie to HYDRAIN3 – HIALURO KREMOWY ŻEL DO MYCIA od DERMEDIC jest idealnym rozwiązaniem. Kremowy żel oczyszczający do cery suchej dzięki swojej delikatnej formule usunie wszelkie zanieczyszczenia z Twojej twarzy. Co najważniejsze nie uszkadzając przy tym warstwy hydrolipidowej naskórka. Dzięki temu zapobiegnie powstawaniu podrażnień, na które często bywa narażona wrażliwa skóra. Żel zdecydowanie nadaje się dla osób, które nie tolerują tradycyjnych preparatów do mycia. HYDRAIN3 – HIALURO KREMOWY ŻEL DO MYCIA jest również hypoalergiczny. Doskonale usuwa makijaż oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Pozostawia uczucie świeżości, a także czystości. Bardzo delikatne substancje powierzchniowo czynne niezawierające SLS i SLES wraz z wodą termalną oczyszczają skórę w wyjątkowo łagodny sposób. Utrzymuje również odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Zawarty w jego składzie olej macadamia z dużą zawartością kwasu oleinowego oraz lecytyny wzmacniają lipidową barierę ochronną skóry, chroniąc tym samym przed utratą wody. HYDRAIN3 – HIALURO KREMOWY ŻEL DO MYCIA nie wysusza skóry jak inne środki myjące.  Kwas hialuronowy, jak również algi morskie zatrzymują wodę w głębszych warstwach naskórka, zapobiegając jednocześnie wysuszeniu skóry. Zalecany jest do oczyszczania wrażliwej, suchej lub bardzo suchej skóry twarzy.

Właściwości HYDRAIN3 – HIALURO KREMOWY ŻELU DO MYCIA:

 • jest bardzo łagodny dla cery, dlatego nie powoduje podrażnień,
 • niezwykle dokładnie zmywa wszelkie resztki makijażu oraz różnorodne zanieczyszczenia,
 • ma niezwykle delikatną formułę, która nie zaburza naturalnej warstwy ochronnej skóry,
 • jest to produkt w pełni hipoalergiczny,
 • doskonała alternatywa dla osób, które podrażniają tradycyjne środki do mycia,
 • kosmetyk jest odpowiedni dla cery wrażliwej, suchej czy bardzo suchej.

Mamy nadzieję, że po takiej rekomendacji chętnie sięgniecie po HYDRAIN3 – HIALURO KREMOWY ŻEL DO MYCIA od DERMEDIC i same przetestujecie. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty