Zapisz się do naszego newslettera!

8 pomysłów na prezent z okazji DNIA DZIECKA

maj 30, 2022

8 pomysłów na prezent z okazji DNIA DZIECKA

maj 30, 2022

Po Dniu Matki czas na kolejne, równie ważne święto. Przed nami Dzień Dziecka! Radość naszych pociech jest dla nas największym szczęściem. Z pewnością wielu z Was ma już gotowe i zapakowane prezenty, ale na pewno znajdą się tutaj jacyś spóźnialscy, którzy chętnie skorzystają z naszych rad. Zrobiliśmy mały research i przygotowaliśmy naprawdę świetne prezentowe propozycje. 

KLOCKI LEGO – PONADCZASOWY PREZENT

Przyznajcie, kto z Was nie lubi układać rozmaitych budowli z klocków Lego? Jest to doskonała zabawa zarówno dla małych, jak i tych zdecydowanie większych dzieci. Możemy zbudować naprawdę wszystko: zamki, domy, samochody, starożytne budowle czy też na przykład tory do wyścigów konnych. Możliwości jest niezliczona ilość! Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Taki prezent doskonale rozwija małą motorykę u młodszych dzieci, jak również niezależnie od wieku pobudza wyobraźnię i kreatywność. Rozwija także logiczne myślenie oraz orientację przestrzenną. Dodatkowo wspólne tworzenie budowli z LEGO nauczy nasze pociechy sztuki negocjacji, współpracy oraz zawierania kompromisów, a także artykułowania swojego zdania. Ponadto doskonale pogłębia więzi społeczne. Niekwestionowane zalety duńskich klocków docenili także specjaliści, którzy wykorzystują je między innymi w terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu.

GRY PLANSZOWE, CZYLI TAK ZWANE PLANSZÓWKI 

W dobie Internetu gry planszowe stały się nieco zapomniane, dlatego warto przywrócić je do dawnej świetności. Dlaczego warto sięgnąć po planszówki dla dzieci? Najmłodsze dzieci poznają rzeczywistość głównie w sposób niezamierzony, mimowolny, w rozmaitych sytuacjach dnia codziennego. Poszerzanie umiejętności oraz sprawności w tej mało systematycznej formie możemy zdecydowanie ulepszyć, gdy traktujemy zabawę oraz gry jako metody uczenia się. Dzieci, które regularnie grają w gry planszowe mają znacznie lepszy kontakt z rówieśnikami oraz rodzicami, dodatkowo lepiej się uczą, a także doskonale potrafią się skoncentrować i postępować według zasad. Warto także podkreślić, że dzięki wspólnemu graniu możemy więcej czasu spędzać z naszymi dziećmi. Jest to niekwestionowana zaleta! 

PLUSZOWE ZABAWKI

Z czym kojarzy Wam się szczęśliwe dzieciństwo? Zastanówcie się dobrze? Nam kojarzy się z przytulaniem! Przede wszystkim przez rodziców, babcie, ciocie, ale także z przytulaniem do naszych puchatych Przyjaciół. Zasypianie bez ukochanego pluszaka było praktycznie niemożliwe! Teraz dokładnie tak samo myślą Wasze pociechy! Na szczęście w dzisiejszych czasach wybór maskotek jest naprawdę imponujący! Od wielkiego Minionka, przez bohaterów Psiego Patrolu, aż po interaktywne pieski czy kotki. Dokonując wyboru musimy koniecznie zapoznać się z zaleceniami producenta, jeśli chodzi o wiek użytkowników. Najważniejsze, aby zabawa była w pełni bezpieczna. 

WIZYTA W BAWIALNI 

Każdego młodego człowieka wręcz roznosi energia! Dorośli często zachodzą w głowę: jak to jest możliwe? Skąd w takim maluchu bierze się, aż tyle sił? Jest to niezgłębiona tajemnica. Warto dać naszym dzieciom szansę na spożytkowanie tych niesamowitych pokładów energii i wybrać się do bawialni. W obecnych czasach możemy znaleźć bardzo dużo tego typu atrakcji. Od takich przeznaczonych dla najmłodszych, poprzez parki trampolin, a kończąc na tematycznych parkach rozrywki. Taki rodzaj zabawy sprawi naszym dzieciom radość, a jednocześnie da możliwość zabawy i kontaktu z rówieśnikami. Dodatkowo z okazji Dnia Dziecka z pewnością przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje! 

PLASTELINA, ZESTAWY KREATYWNE CZY BEZPIECZNA CIASTOLINA

Rozwijanie wyobraźni i kreatywności dziecka jest niezwykle istotne. Dlatego warto dać naszym pociechom jak najwięcej bodźców, której wpłyną na jego prawidłowy rozwój. Gotowy zestaw kreatywny to świetny pomysł na prezent! W chwili obecnej dostępne są naprawdę rozmaite warianty: plasteliny, ciastoliny, pachnące mazaki czy też popularne slime. Dostarczą naprawdę świetnej zabawy każdego dziecku. Wykonane zwierzątka z plasteliny czy babki z ciastoliny dodatkowo ozdobią niejeden dziecięcy pokój. Tego typu akcesoria dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka. 

WSPÓLNE WYJŚCIE DO KINA

Warto od najmłodszych lat zaszczepić w naszych dzieciach miłość do kina. Bajki bawią, a jednocześnie uczą. Do dzisiaj pamiętamy zawarte w najpopularniejszych produkcjach morały. Dodatkowo wspólna, rodzinna wyprawa na film będzie ogromnym przeżyciem dla każdego dziecka. A przede wszystkim, gdzie tak smakuje popcorn? Tylko w kinie! W domu z niewiadomych przyczyn to już nie jest to samo. Z okazji Dnia Dziecka w wielu multipleksach organizowane są rozmaite zabawy, pokazy i atrakcje. Przy okazji wizyty w kinie nasza pociecha będzie mogła przybić piątkę z Minionkiem czy też wziąć udział w loterii z nagrodami. Koniecznie sprawdźcie listę planowanych imprez w Waszej okolicy i już dzisiaj zaplanujcie ten wyjątkowy dzień.

POPOŁUDNIE W AQUAPARKU

Jak to się mówi: sport to zdrowie! Rodzinny wypad do pobliskiego aquaparku to zarówno świetna zabawa, jak okazja do podreperowania kondycji zarówno dzieci, jak i rodziców. Zjeżdżalnie, sztuczna fala, jacuzzi czy też rwąca rzeka, atrakcji spotka nas w takim miejscu naprawdę wiele. W dodatku w słoneczny dzień możemy wspólnie się poopalać i poleniuchować na leżaczkach. Brzmi idealnie, prawda? Z okazji Dnia Dziecka w wielu Aquaparkach organizowane są jeszcze różne, niezwykle ciekawe atrakcje. Na pewno w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania znajdzie się jakiś interesujący wodny park rozrywki. Taki wspólnie spędzony dzień sprawi radość zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 

PREZENTY ZWIĄZANE Z PASJAMI NASZYCH POCIECH

Potencjalnie każdy z nas posiada jakąś pasję, prawda? Bez niej nasze życie jest po prostu niekompletne. Jeden zbiera znaczki, drugi tańczy w ludowym zespole, a trzeci nałogowo chodzi po górach. Ważne, żeby od najmłodszych lat wspierać zainteresowania naszych dzieci. W końcu dziecięca pasja może przekuć się w życiowe zajęcie. Jak to się mówi: jeśli ktoś w życiu robi to, co kocha, to tak naprawdę nie przepracuje ani jednego dnia! Zastanówcie się, co jest prawdziwą pasją Waszego dziecka i poszukajcie prezentu, który pozwoli mu ją pielęgnować. Dla młodych piłkarzy świetne będą rozmaite gadżety piłkarskie takie jak: nowa piłka czy koszulka z nazwiskiem ulubionego piłkarza. Dla wielbicieli tańca wspaniałym rozwiązaniem będzie karnet do szkoły tańca. Natomiast dla przyszłych podróżników idealny będzie kurs językowy. W tym zakresie pomysłów jest naprawdę wiele. Musicie tylko zastanowić się: co tak naprawdę jest pasją Waszego dziecka? 

Każdy z tych pomysłów jest inny, a jednocześnie naprawdę fajny. Staraliśmy się przygotować różnorodny przegląd wariantów, tak, aby każdy znalazł coś dla swojego bąbelka.  Jednak pamiętajcie bez względu na wszystko najważniejszy jest czas spędzony wspólnie z naszymi dziećmi. Nieważne, jak i gdzie, najważniejsze, że wspólnie. Może to być wspólny wypad do kina, do Aquaparku, ale równie dobrze piknik w parku czy wycieczka rowerowa. Dla naszych pociech wspólne aktywności są największą radością.

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty