Zapisz się do naszego newslettera!

Zrozumieć świat perfum

sty 9, 2021

Zrozumieć świat perfum

sty 9, 2021

kilian perfumy

Twórca perfum by KILIAN Paris pochodzi z francuskiego rodu Hennessy, jego przodkowie – Richard i James Hennessy stworzyli w 1765 roku znaną na całym świecie markę luksusowych koniaków, a dziadek był założycielem grupy Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH). Kilian Hennessy jest niezwykle sympatycznym i na pierwszy rzut oka skromnym mężczyzną, który chętnie opowiada o swojej pasji do perfumiarstwa oraz marce KILIAN noszącej jego imię. 

POCZĄTEK DROGI

Po raz pierwszy z perfumiarstwem zetknął się college’u, wtedy to udał się na praktyki w departamencie komunikacji domu mody KENZO i stawiał tam pierwsze kroki w świecie wypełnionym ekskluzywnymi zapachami. Na początku kierowała nim ciekawość – chciał zrozumieć, dlaczego tak trudno rozmawia się o perfumach, czemu nie potrafimy opowiadać o otaczających nas zapachach i nie umiemy opisać ich słowami. Pierwsze doświadczenia związane z nauką czytania oraz tworzenia perfum były dla niego wielkim tsunami, które zawładnęło jego życiem i zmieniło diametralnie spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość. Od tego momentu, przez kolejnych 5 lat, jego głównym zajęciem było pochłanianie wiedzy na temat świata perfum, a także czerpanie inspiracji od młodego nosa perfumiarskiego Jacques’a Cavallier-Belletrud – dziś bardzo znanego i cenionego kreatora ponad 80 zapachów takich jak m.in. kultowe Giorgio Armani Acqua di Gio dla mężczyzn oraz Issey Miyake L’Eau d’Issey dla kobiet. Cavallier, który aktualnie pracuje dla domu mody Louis Vuitton jako mistrz perfumiarstwa, stał się mentorem i nauczycielem Kiliana w rozpoznawaniu oraz tworzeniu od podstaw tysięcy nut zapachowych.

źródło zdjęcia: by Kilian Paris

PERFUMY JAKO SZTUKA

W 2008 roku powstała marka KILIAN jako odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na luksusowe, wyjątkowe perfumy, których kreowanie jest sztuką, a nie tylko czysto komercyjnym przedsięwzięciem. Kilian przygotowuje swoje kolekcje w oparciu o tablice inspiracji, zamieszczając na nich słowa, obrazy, które wyrażają to co pragnie przekazać i zawrzeć w danym zapachu – ten sposób konstruowania kolekcji zaczerpnął od Alexandra McQueen, u którego swego czasu pracował.

Doskonały przykład stanowi linia From Dusk till Down by KILIAN inspirowana sztuką Gustava Klimta. Kilian umieścił na tablicy dzieła pędzla Klimta, a następnie wybrał te, które przemawiają do niego najmocniej i przełożył aurę obrazów na świat zapachów. Zapach Woman in Gold Perfume jak mówi Hennessy “to hołd złożony mojemu ulubionemu artyście Gustavowi Klimtowi i jednemu z jego najbardziej znanych obrazów, portretowi Adele Bloch-Bauer. Obraz to złota symfonia ze znanymi symbolami erotycznymi (trójkąty, oczy, jajka). Moim celem było użycie tylko złota (bergamotka, żółte róże, fasola tonka), czerni (paczula, wanilia) i surowych składników, aby stworzyć naprawdę wyjątkową i inną symfonię zapachu dla złotej kobiety. Gdybyś mogła mieć płynne złoto na nagim ciele, to właśnie tak by pachniało. „

źródła zdjęć: by Kilian Paris; Wikipedia

UNIKALNOŚĆ MARKI

Ambicją Kiliana Hennessy jest tworzenie własnej historii, kreowanie czegoś dotychczas nieznanego. Jeżeli pomysł, nazwa lub zapach jest zbyt bliski temu, co widział, albo kojarzy – po prostu odkłada go na bok. Tworzy wyłącznie unikalne koncepty, nie interesuje go powielanie cudzych idei. Zawsze idzie pod prąd. Jako pierwszy ujawnił receptury swoich perfum, co zwykle stanowi tajemnicę perfumiarstwa, twierdząc, że prawdziwa sztuka obroni się sama, a marka KILIAN chce być uczciwa i przejrzysta wobec swoich odbiorców.  

Wyjątkowość i elitarność brandu wynika również z tego, że flagowe zapachy dostępne są tylko w wybranych perfumeriach na świecie. Ponieważ powstają przy użyciu ekskluzywnych składników, ich cena waha się w granicach kilkuset do kilku tysięcy złotych. Każdy z flakonów jest gotowy do ponownego napełnienia, gdyż ich kreator pragnął, by stały się dobrem luksusowym, którym możemy otaczać się dożywotnio. Nowością w ofercie marki KILIAN są zapachy skierowane do młodych kobiet z linii MY KIND OF LOVE, które plasują się na niższej półce cenowej, a ich falkony są jednorazowego użytku. 

źródło zdjęcia: by Kilian Paris

Dziś marka KILIAN to nie tylko zapachy, ale również kosmetyki do makijażu oraz wspaniałe akcesoria. Ze wszystkimi produktami marki możesz zapoznać się tutaj: https://www.bykilian.fr

LINIA MY KIND OF LOVE – KISSING

O linii MY KIND OF LOVE pisaliśmy już tutaj, z pewnością, ma ona odmienny charakter od tego co dotychczas tworzył Kilian Hennessy. W premierowej edycji PURE BEAUTY mogłyście przetestować zapach PRINCESS, natomiast w pudełeczku WINTER GLAM zamieściliśmy zapach KISSING BURNS 6.4 CALORIES A MINUTE. WANNA WORK OUT

źródło zdjęć: by Kilian Paris

Tym razem to orientalno – kwiatowe perfumy unisex, w których mleczna słodycz delikatnie wynurza się spod pierwszego orzeźwiającego aromatu bergamotki i nut kwiatowych. Na tę niepowtarzalną całość składają się konwalia i róża, przełamane świeżymi, zielonymi nutami, które sprawiają, że KISSING, nie jest zapachem jednoznacznym i płaskim, ale z każdą minutą zaskakuje kolejnymi akordami. Bez wątpienia nie są to wyłącznie klasycznie słodkie perfumy, ale unikatowa, odważna kompozycja łącząca w sobie zarówno ciepłe i otulające, cukrowe nuty wanilii i mleka, jak i poważny, salonowy charakter bukietu kwiatowego. 

Dzięki PURE BEAUTY możesz poznać nietuzinkowe perfumy marki KILIAN, które urzekają niekonwencjonalnymi połączeniami nut zapachowych. Przetestuj je na swojej skórze i wejdź do świata luksusowych perfum tworzonych z pasją przez Kiliana Hennessy. Boxy PURE BEAUTY możesz zamówić tutaj.

Podzielcie się z nami opinią na temat linii MY KIND OF LOVE, sami jesteśmy ciekawi co myślicie o tych wyjątkowych zapachach…

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty