Zapisz się do naszego newslettera!

Wszystko zaczyna się od gładkich dłoni

cze 25, 2021

Wszystko zaczyna się od gładkich dłoni

cze 25, 2021

Dotyk to doskonały wynalazek natury i jeden z naszych najciekawszych zmysłów. Czujemy dzięki niemu przyjemność cielesną, ciepło, siłę i intensywność. Odbieramy miłe głaski i rozkoszujemy się masażem. Ale przede wszystkim, nie istniałoby bez niego słowo: gładkość.

USTA I DŁONIE

Czy wiesz, że dotyk rozwija się najwcześniej ze wszystkich zmysłów? Małe dzieciaki poznają świat dłońmi i buzią. Wszystko, co wpadnie im w ręce, od razu pakują do ust, dlaczego? Okazuje się, że opuszki palców i usta dostarczają nam najbardziej precyzyjnych informacji dotykowych. To dzięki nim jesteśmy w stanie dokładnie ocenić kształt, wielkość i strukturę przedmiotów. Później doskonalimy pozostałe zmysły, ale dotyk zostaje z nami już do końca, nawet jeśli wzrok czy słuch z wiekiem słabną.

JAK TO JEST, ŻE CZUJESZ, GDY DOTYKASZ?

Zajmująca około 2 metrów kwadratowych skóra Twojego ciała to narząd systemu zmysłowego dotyku. Znajdujące się w niej receptory (około 230 na 1cm2) pozwalają Ci doświadczyć miłego muskania, zimna, ciepła, wibracji i bardzo ważnego ze względu na bezpieczeństwo całego organizmu – ostrzegawczego bólu. Dzięki informacjom z receptorów skóry wiesz, że trzeba zarzucić na siebie coś cieplejszego, nie podchodzić zbyt blisko pokrzyw lub kaktusów, czy że w metrze jest ogromny tłok. Wiesz też, kiedy jest Ci przyjemnie.

DOTYKOWA PRZYJEMNOŚĆ – PRZYTULANIE I GŁADKOŚĆ

Zmysł dotyku pozwala nam doświadczyć przytulania, które oprócz oczywistej przyjemności, pomaga budować więzi, daje poczucie bezpieczeństwa i przynależności, a dodatkowo poprawia humor. Działa też przeciwbólowo – na poziomie hormonów (wytwarzanie oksytocyny), jak i duszy – ojojane rany wyprzutulanego malucha po prostu przestają boleć. Dla niewtajemniczonych, ojojanie: patrzysz na rankę i mówisz „ojojoooj” (działa też na dorosłych).

Lubimy też czuć gładkość. Jeśli miałabyś do wyboru przejechać dłonią po suchym i chropowatym betonie lub łagodnym, satynowym materiale, to co być wybrała? Naturalnie dążymy do przyjemnego dotyku, a gładkość (w szczególności aksamitna skóra) jest jego synonimem.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD GŁADKICH DŁONI

Dotyk dłoni to najczęściej nasz pierwszy kontakt cielesny z drugim człowiekiem, a pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Bez względu na to, czy będzie to zwykłe przywitanie, czy sensualne, niby przypadkowe muśnięcie ręki podczas pierwszej randki, to doświadczenie zostanie zrejestrowane przez setki receptorów skóry. Jeśli Twoje dłonie będą mięciutkie i gładkie w dotyku, od razu robi się milej. Warto o to zadbać również dla siebie, abyś każdego dnia dobrze czuła się we własnej skórze.

SATYNOWA GŁADKOŚĆ OD SHEHAND LABORATIORIES

Dostępna w boxie BOTANIC GARDENS SATYNOWA PIANKA DO DŁONI SHEHAND to subtelnie pachnąca gładkość, która błyskawicznie otuli Twoje ręce. Możesz ją wrzucić do torebki i użyć, kiedy tylko potrzebujesz – wchłania się natychmiast, więc z powodzeniem sprawdzi się nawet chwilę przed spotkaniem. Dzięki łagodnej, przebadanej dermatologicznie formule, pianka będzie odpowiednia do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza wrażliwej. Efekt satynowej gładkości gwarantowany – sprawdziliśmy to na dłoniach naszych testerów.

Aktywne składniki kosmetyku to przede wszystkim chroniące przed utratą nawilżenia 5% mocznik, aminokwas z buraka cukrowego i olej z awokado. Działanie wspomagają: alantoina, panthenol i wit. E, zwana witaminą młodości. Wszystko wegańskie i, podkreślmy to jeszcze raz, naprawdę ślicznie pachnące.

Box BOTANIC GARDENS możesz jeszcze zamówić! Zapraszamy TUTAJ.

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty