Zapisz się do naszego newslettera!

Olejki eteryczne NATURA RECEPTURA – jakie są ich właściwości i jak je wykorzystać poprawnie?

paź 10, 2022

Olejki eteryczne NATURA RECEPTURA – jakie są ich właściwości i jak je wykorzystać poprawnie?

paź 10, 2022

W naszym limitowanym BOXIE BY HUSHAAABYE#3 pojawiły się produkty, których do tej pory jeszcze nie było – OLEJKI ETERYCZNE NATURA RECEPTURA to totalna nowość, jeśli chodzi o sam rodzaj produktu, ale z racji z tego, że właśnie wkraczamy w sezon jesienno-zimowy, mogą naprawdę przydać się w Waszym domu. Przyjrzyjmy się z im z bliska i dowiedzmy się wspólnie jakie są ich właściwości no i oczywiście – jak wykorzystać je mądrze, by czerpać z nich, to co najlepsze. Zostańcie z nami!

CZYM WŁAŚCIWIE SĄ OLEJKI ETERYCZNE?

OLEJEK ETERYCZNY to lotna mieszanina o niezwykle bogatym składzie biologicznym. Jest tzw. wtórnym metabolitem magazynowanym przez roślinę w danym miejscu np. łodydze, liściu lub kwiatach. W zależności od rośliny, sposób jego pozyskiwania może się różnić – od destylacji parą wodną po wyciskanie owocu czy poprzez ekstrakcję specjalnymi organicznymi rozpuszczalnikami. Ich potencjał został odkryty już bardzo dawno temu, a one same doczekały się nawet osobnego działu terapii aromatami, dzięki temu, że spełniają ogrom funkcji nie tylko zdrowotnych, ale także wpływających na nasze samopoczucie. 

Olejki eteryczne możemy stosować na kilka sposobów, jednak zawsze należy dokładnie zapoznać się ze wskazówkami producenta – olejków eterycznych w nierozcieńczonej formie nie należy stosować bezpośrednio na skórę.

LAWENDA, MIĘTA I EUKALIPTUS OD NATURA RECEPTURA

Tak jak wspomnieliśmy, w BOXIE BY HUSHAAABYE3 znalazły się olejki eteryczne od NATURA RECEPTURA w trzech wariantach (do Was trafił jeden z losowo wybranych): lawendowy, miętowy lub eukaliptusowy. Jakie są ich właściwości?

OLEJEK ETERYCZNY Z LAWENDY przyspiesza gojenie się ran i siniaków, ma działanie owadobójcze, grzybobójcze, bakteriobójcze, działa antyseptycznie. Zmniejsza łupież i wypadanie włosów, a w kwestii naszego zdrowia i samopoczucia jest idealny na bezsenność, ma działanie relaksujące, uspokajające i antydepresyjne.

OLEJEK ETERYCZNY Z MIĘTY działa antyseptycznie, bakteriobójczo, przeciwzakaźnie i pomaga zmniejszyć objawy przeziębienia, kaszlu, kataru i infekcji dróg oddechowy. Dodany do ulubionego żelu pod prysznic sprawi, że będzie on pobudzający i orzeźwiający.

OLEJEK ETERYCZNY Z EUKALIPTUSA działa silnie przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, rozrzedza gęsty katar i wydzielinę, jest pomocny przy zapaleniu zatok a także działa chłodząco i antyseptycznie. To prawdziwy niezbędnik w okresie jesienno-zimowym.

JAK WYKORZYSTAĆ OLEJEK ETERYCZNY W DOMU?

Przejdźmy teraz od teorii do praktyki. Jak poprawnie wykorzystać olejek eteryczny w swoim domu? Jest na to aż kilka sposobów:

  • kąpiel aromaterapeutyczna, 
  • inhalacja,
  • kąpiele stóp,
  • płukanka,
  • kompres przeciwbólowy,
  • masaż,
  • aroamtyzacja.

Najważniejszym jednak elementem poprawnego użycia olejku eterycznego jest DOKŁADNE ZAPOZNANIE SIĘ Z DOŁĄCZONĄ DO NIEGO ULOTKĄ, bez której unikniecie ryzyka podrażnienia czy aplikacji zbyt dużej ilości produktu. Pamiętajcie, że to kluczowe, ponieważ inhalacja różni się sposobem wykorzystania olejku od masażu czy wykonania płukanki. Niekiedy olejek wymagać będzie rozcieńczenia z wodą, a czasami z olejem nośnikowym w odpowiednich proporcjach. Obiecajcie nam więc dzisiaj, że zanim sięgnięcie po olejek – uważnie przeczytacie doskonale przygotowane ulotki przez marką NATURA RECEPTURA. A my życzymy Wam z nimi zdrowia, relaksu i prawdziwej przyjemności!

OLEJEK ETERYCZNY NATURA RECEPTURA (lawenda lub mięta lub eukaliptus) wraz z innymi produktami, które pozwolą Wam odkryć nowe oblicze natury w swoim domu i pielęgnacji, mogłyście znaleźć w naszym PURE BEAUTY BOX BY HUSHAAABYE#3, którego pełną zawartość poznacie TUTAJ.

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty