Zapisz się do naszego newslettera!

OCZYSZCZANIE ŁAGODNE JAK… PIANKA. hIGIENA INTYMNA Z MARKĄ BIOLAVEN.

lut 7, 2022

OCZYSZCZANIE ŁAGODNE JAK… PIANKA. hIGIENA INTYMNA Z MARKĄ BIOLAVEN.

lut 7, 2022

Okolice intymne to chyba jedyny tak wrażliwy i delikatny obszar na naszym ciele – naturalna fizjologia, a nawet budowa tkanek i środowisko pH wymagają od nas szczególnej troski, delikatności i przede wszystkim świadomości w kwestii właściwego jej oczyszczania. Wokół higieny intymnej narosło wiele mitów i wcale nie zamierzamy negować niczyjego stanowiska czy przekonań – dziś chcemy Wam pokazać produkt idealnie skrojony pod codzienne potrzeby kobiet, który łączy w sobie wszystkie cechy, o których wspomnieliście. Przed Wami … BIOLAVEN!

JAKI POWINIEN BYĆ IDEALNY PRODUKT DO HIGIENY INTYMNEJ?

Kosmetyk, który wybieracie do codziennej higieny intymnej powinien spełniać kilka podstawowych warunków, żeby był nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim nie wywoływał podrażnień, które w bardzo łatwy sposób potrafią przekształcić się w problemy wymagające interwencji lekarza.

Jakie to cechy?

– skład oparty na łagodnych środkach myjących, które choć skuteczne w kwestii oczyszczenia nie naruszają delikatnej warstwy fizjologicznej

– kompozycja z odpowiednim pH gwarantowana przez producenta

– formuła wzbogacona o kwas mlekowy, czyli nasz największy sprzymierzeniec w walce o właściwą mikroflorę bakteryjną

– kompozycja składników z zawartością substancji nawilżających, kojących, łagodzących i regenerujących, dzięki czemu oczyszczenie będzie łączyło w sobie również delikatną pielęgnację i wsparcie dla wspomnianej mikroflory bakteryjnej

– formuła pozbawiona sztucznych barwników i perfum, oparta na delikatnych konserwantach, po to by maksymalnie zminimalizować ryzyko podrażnień

KWAS MLEKOWY – DLACZEGO JEST DLA NAS TAK ISTOTNY?

Zatrzymajmy się na chwilę przy samym kwasie mlekowym, o którym wspomnieliśmy wyżej. Dlaczego jest tak ważny i pożądany w produktach do higieny intymnej, a nawet stanowi ich nieodłączną część? Wszystko przez fakt, że doskonale wpływa on na równowagę mikroflory okolic intymnych, a przy tym niweluje uczucie ściągnięcia czy też dyskomfortu. Jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z podrażnieniami i infekcjami, pomaga w przywróceniu odpowiedniego poziomu pH. Warto wiedzieć, że każda z nas posiada pałeczki kwasu mlekowego w błonach śluzowych okolic intymnych, które chronią pochwę przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i pozwalają utrzymać kwaśne pH. Niestety często w wyniku używania nieodpowiednich kosmetyków, albo nawet przyjmowania antybiotyków zostaje to wszystko zaburzone – to właśnie kwas mlekowy w Twoim płynie do higieny intymnej (warunkiem jest jednak jego regularne stosowanie) będzie w stanie przywrócić naturalny proces i zapewnić Ci pełną ochronę.

PIANKA DO HIGIENY INTYMNEJ BIOLAVEN

W naszym styczniowym pudełku Hug&Kiss umieściliśmy dla Was nowość marki BIOLAVEN, który spełnia wszystkie wymienione cechy. Przede wszystkim zawiera kwas mlekowy, którego funkcje już znacie, ale producent postanowił go wzbogacić również kilkoma ciekawymi składnikami pielęgnacyjnymi. Dzięki umieszczeniu przez BIOLAVEN ekstraktów z lawendy i szałwii lekarskiej, pianka, którą otrzymałyście oprócz oczyszczenia wykazuje działanie regenerujące, łagodzące i osłonowe. Do tego całą gama składników nawilżających i przeciwdziałąjących podrażnieniom: skwalan, olej z pestek winogron, alantoina, panthenol i mleczan sodu. Tak skomponowana mieszanka zapewni Wam łagodne, delikatne oczyszczenie i jednoczesną pielęgnację okolic intymnych – otuli Cię dbałością na jaką zasłużyłaś… a niebiańska konsystencja chmurki dopełni ten efekt. Chyba będzie z tego miłość : )

Piankę do higieny intymnej Biolaven oraz wiele innych kosmetyków, które pozwolą Ci zadbać o siebie w delikatny, ale skuteczny sposób znajdziesz w naszym pudełku HUG&KISS, którego pełną zawartość możesz poznać TUTAJ.

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Złuszczanie ciała w jagodowej-leśnej odsłonie – PEELING BODYBOOM

Złuszczanie ciała w jagodowej-leśnej odsłonie – PEELING BODYBOOM

Oczyszczanie ciała może być zwykłą rutynową czynnością, jakich wiele, jednak testując produkty z naszych PURE BEAUTY BOXÓW niejednokrotnie miałyście szansę zamienić ją w prawdziwy pielęgnacyjny rytuał. Wybierając kosmetyki zawsze kierujemy się chęcią obdarowania Was...

Pure Beauty