Zapisz się do naszego newslettera!

Mocznik w kremach do stóp – co warto o nim wiedzieć?

maj 24, 2022

Mocznik w kremach do stóp – co warto o nim wiedzieć?

maj 24, 2022

Spoglądając na sklepowe półki w poszukiwaniu idealnego kremu do stóp z pewnością zauważycie, że wiele z nich już na opakowaniu wyróżnioną czcionką zawiera informacje o obecności mocznika. Dlaczego tak jest? Mocznik to jeden z najbardziej efektywnych składników pielęgnacyjnych, jeśli chodzi o skórę naszych stóp, jednak jego stężenie w formule odgrywa bardzo ważną rolę. Pozwólcie, że dziś opowiemy Wam o tym nieco więcej.

CZYM JEST MOCZNIK I DLACZEGO JEGO STĘŻENIE JEST WAŻNE?

Mocznik to substancja otrzymywana w sposób syntetyczny, choć naturalnie występuje w organizmie ludzkim – jest wydalany z moczem. Mocznik ma zdolność do wchodzenia w głębsze warstwy skóry. Jest składnikiem stosowanym w produktach dedykowanym skórom skrajnie suchym, wrażliwym, odwodnionym, a także przy problemach dermatologicznych takich jak egzema, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Efekt pielęgnacyjny uzależniony jest od stężenia tego składnika aktywnego. 

Warto zapamiętać, że tylko w stężeniach do 10% mocznik wykazuje właściwości silnie nawilżające, działa również przeciwbakteryjnie i przeciwświądowo zmniejszając stany zapalne. Powyżej 10% zmiękcza skórę i ułatwia penetrację składników aktywnych w głąb skórypowyżej 30, ale do 40% działa keratolitycznie tzn. złuszcza i jednocześnie zmiękcza naskórek stóp. Same widzicie, więc, że to właśnie informacja na opakowaniu dotycząca stężenia tego składnika powinna być kluczowa przy wyborze odpowiedniego kosmetyku. Nie każdy krem z dużym napisem „mocznik” będzie działał tak samo.

BIOTINNE – KREM DO STÓP Z 33% ZAWARTOŚCIĄ MOCZNIKA

W naszym limitowanym pudełku by HUSHAAABYE2 mogłyście znaleźć KREM DO STÓP marki BIOTINNE z zawartością 33% mocznika. Bez znajomości zależności stężenia i jego działania mogłyśmy błędnie zakwalifikować go do zwykłego, nawilżającego kremu do stóp tymczasem zgodnie z tym co napisaliśmy wyżej – podstawową funkcją tego kremu jest złuszczanie i zmiękczanie naskórka na naszych stopach. 

Regularne używanie kremu BIOTINNE z pewnością przyniesie oczekiwany efekt, jednak należy pamiętać, że powinien być on stosowany w równych odstępach czasowych. Działanie mocznika dodatkowa wzmacnia zawarty w kremie kwas mlekowy, który wspiera efektywny proces złuszczania. Skład tego kosmetyku opiera się również na działaniu potrójnego kompleksu olejków: Oil Complex. Łączy on aż trzy cenne substancje: olej konopny, andiroba oraz masło Shea, które głęboko odżywiają naskórek czyniąc pięty miękkimi, gładkimi i nawilżonymi.

Jesteśmy bardzo ciekawi czy do tej pory brałyście pod uwagę stężenie mocznika podczas zakupów? A może mylnie interpretowałyście, że im większe stężenie tym silniejsze działanie nawilżające? Koniecznie napiszcie nam jakie są Wasze doświadczenia, czekamy a Wasze komentarze!

KREM DO STÓP BIOTINNE Z 33% STĘŻENIEM MOCZNIKA mogłyście znaleźć w naszym limitowanym PURE BEAUTY BOX BY HUSHAAABYE2, gdzie przygotowaliśmy dla Was mnóstwo produktów o nieoczywistym i zaskakującym działaniu. Jeśli chcesz sprawdzić pełną zawartość tego pudełka możesz zrobić to TUTAJ.

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

pure beauty box

PUREBEAUTY SELECTED FOR MEN #2

KUP BOX

Może Cię zainteresować

Pewny krok ku świeżości z dezodorantami marki ACERIN

Pewny krok ku świeżości z dezodorantami marki ACERIN

Lato, choć dla wielu najlepszy okres w roku wraz z wyższymi temperaturami oraz wilgotnością, sprzyja poceniu się stóp, co może prowadzić do problemów takich jak nieprzyjemny zapach, otarcia, a nawet grzybica. Aby utrzymać stopy świeże i zdrowe w tym okresie, warto...

Pure Beauty