Zapisz się do naszego newslettera!

Kosmetyki BIO, czyli co?

cze 8, 2021

Kosmetyki BIO, czyli co?

cze 8, 2021

Co to znaczy, że kosmetyk ma certyfikat BIO, kiedy może go uzyskać i dlaczego warto stosować produkty z tym oznaczeniem? A może lepiej zdecydować się na ekologiczne? Rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem naturalnych kosmetyków.

W TROSCE O SKÓRĘ, CZYLI CZEGO UNIKAĆ W SKŁADZIE KOSMETYKÓW?

Sztuczne barwniki, pochodne ropy naftowej, silikony, karbomery – to tylko kilka przykładów składników, które możesz spotkać w różnych kosmetykach. Nie są zbyt pożądane przez Twoją skórę, a wręcz mogą jej bardzo zaszkodzić, zwłaszcza jeśli stosujesz je często. Warto ich unikać i szukać produktów wolnych od szkodliwych substancji. Dlaczego? Sprawdźmy niektóre często stosowane składniki:

  • parabeny mogą powodować reakcje alergiczne,
                
  • karbomery mogą zatykać pory i podrażniać skórę,
                
  • ftalany mogą przyczyniać się do reakcji alergennych, a także rozwoju raka piersi. 

MIEJ ŚWIADOMOŚĆ – CZYTAJ ETYKIETY

Jeśli wiesz, czego unikać i czytasz skład kosmetyków, możesz lepiej zadbać o swoją skórę. Wybierając produkty bardziej naturalne, dostarczysz ciału więcej substancji odżywczych i mniej obciążeń, z którymi skóra będzie się musiała uporać. Jak to się ma do kosmetyków BIO i ekologicznych?

To produkty oparte w znacznej większości lub w całości na naturalnych składnikach, a ich wytwarzanie jest ściśle kontrolowanym procesem. Możesz mieć dzięki temu więcej pewności, że dostarczasz ciału to, czego potrzebuje. Rezygnując z mocno chemicznych komponentów, zredukujesz też ryzyko niepożądanych skutków, które najczęściej widoczne są dopiero po dłuższym czasie.

W naszych boxach umieszczamy wiele produktów z certyfikatami BIO, przyglądając się etykietom ze szczególną uważnością. Wiemy, jak bardzo cenicie dobry skład i jak wiele naturalne składniki są w stanie zdziałać dla skóry, włosów i… dobrego samopoczucia!

CZYM RÓŻNI SIĘ KOSMETYK BIO OD EKOLOGICZNEGO?

Kluczowe kryterium mówi o tym, że wszystkie te kosmetyki muszą się zaliczać do kategorii produktów naturalnych. To oznacza minimum 95% składników naturalnych, surowce z odnawialnych źródeł, brak substancji modyfikowanych genetycznie, parabenów, sztucznych barwników i syntetycznych zapachów.

Kosmetyki Bio, czyli organiczne, muszą przy tym zawierać >95% składników roślinnych, w tym przynajmniej 10% z upraw ekologicznych. Produkty ekologiczne pochodzą dodatkowo ze zrównoważonych upraw, gdzie nie stosuje się syntetycznych nawozów, a ich transport pozostawia po sobie znikomy ślad węglowy.

BIO KOSMETYKI, KTÓRE MOŻESZ STOSOWAĆ W CIĄŻY

Liczba kosmetyków możliwych do stosowania w trakcie ciąży, podobnie jak liczba leków, jest mocno ograniczona. Kryteria dopuszczenia do Jednak, mimo że kobieta jest w stanie błogosławionym, ciało w dalszym ciągu wymaga pielęgnacji, zwłaszcza gdy staje przed Tobą ryzyko wystąpienia rozstępów. Rozsądnie jest wybierać wtedy produkty naturalne, bo jeśli kosmetyk został dopuszczony do stosowania przez ciężarne kobiety, możesz śmiało na nim polegać. Nie tylko wtedy, gdy nosisz pod sercem małego człowieka.

W najnowszym boxie BOTANIC GARDEN (tę edycję możesz zamówić TUTAJ) znajdziesz organiczny BIO OLEJEK NA ROZSTĘPY MUSTELA, który składa się wyłącznie z surowców naturalnego pochodzenia (100%!). Dzięki bezpiecznej recepturze możesz go stosować już od pierwszego miesiąca ciąży. Świetnie też sprawdzi się dla dzieciaków w wieku dojrzewania, wspomagając skórę w czasie szybkiego wzrostu.

Głównym składnikiem kosmetyku jest koncentrat oleju z marakui, który znakomicie poprawia elastyczność i sprężystość skóry. Uzupełniają go: antyoksydacyjny olejek z awokado, wspomagający odbudowę i utrzymanie hydrolipidowego filmu skóry oraz organiczny olej słonecznikowy, który długotrwale nawilży skórę. Bio olejek Mustela dobrze się wchłania i ślicznie przy tym pachnie, a co najważniejsze – naturalnie!

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

2 komentarze

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Złuszczanie ciała w jagodowej-leśnej odsłonie – PEELING BODYBOOM

Złuszczanie ciała w jagodowej-leśnej odsłonie – PEELING BODYBOOM

Oczyszczanie ciała może być zwykłą rutynową czynnością, jakich wiele, jednak testując produkty z naszych PURE BEAUTY BOXÓW niejednokrotnie miałyście szansę zamienić ją w prawdziwy pielęgnacyjny rytuał. Wybierając kosmetyki zawsze kierujemy się chęcią obdarowania Was...

Pure Beauty