Zapisz się do naszego newslettera!

Jak najlepiej dbać o higienę dłoni i dlaczego warto?

cze 4, 2021

Jak najlepiej dbać o higienę dłoni i dlaczego warto?

cze 4, 2021

Jeśli zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego tyle mówi się o tym, żeby myć ręce nawet wtedy, gdy wyglądają na czyste, poniższy tekst przybliży Ci temat. Podpowiadamy też jak zadbać o kondycję skóry rąk zwłaszcza teraz, gdy przy niemal każdych drzwiach czyha na Ciebie płyn do dezynfekcji.

DARMOWA PRZEJAŻDŻKA

Czy wiesz, że na naszych rękach podróżują każdego dnia miliony drobnoustrojów, grzybów i bakterii? Dotykając klamek, poręczy w środkach transportu, przedmiotów w sklepie, a nawet rzeczy we własnej torebce, mamy kontakt z tymi nieproszonymi, a co gorsza niewidocznymi gośćmi. Gdy dostaną się do organizmu, mogą być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, nie tylko w czasie pandemii niechlubnego wirusa. 

Nie zastanawiasz się, jak często dotykasz dłońmi swojej buzi, włosów, a już z pewnością nie liczysz, ile razy dziennie sięgasz po telefon, który za chwilę… przyłożysz do ucha i ust. To niestety ułatwia drobnoustrojom dotarcie do punktu docelowego, jakim jest Twoje ciało. Odpowiednia higiena dłoni pomaga szybko pozbyć się mikro gości, będąc jednocześnie prostą i skuteczną profilaktyką zdrowotną. Nie ma bakterii – nie ma problemu.

JAK I KIEDY MYĆ RĘCE?

Według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, dłonie należy myć mydłem (w kostce lub w płynie) przez około 30 sekund, zwracając uwagę na wszystkie obszary, szczególnie te pomiędzy palcami i na wierzchu rąk. Udostępniona przez GIS grafika pomoże Ci skutecznie zadbać o czystość dłoni. W podobny sposób powinniśmy stosować wszelkie żele i spraye do dezynfekcji, aby dotrzeć do wszelkich zakamarków skóry. Pozbędziesz się dzięki temu zdecydowanej większości bakterii.

To, czego uczą nas od dziecka (i ma to sens!) to mycie rąk za każdym razem po powrocie z dworu i przed posiłkiem. Jest to stosunkowo proste, gdy jesteśmy w domu, ale robi się nieco bardziej skomplikowane, gdy spędzamy czas na mieście lub w podróży. Jesteśmy wtedy cały czas na zewnątrz i… zwykle przed posiłkiem. Z pomocą przychodzą tu kosmetyki do higieny dłoni, które nie wymagają spłukiwania i można je mieć zawsze przy sobie.

HIGIENA I SKÓRA W DOBREJ KONDYCJI

W dzisiejszych czasach w każdym sklepie i punkcie użyteczności publicznej znajduje się ogólnodostępny środek do dezynfekcji. Jednak zwykle to, co mieści się w butelce, choć zapewne świetnie zabija bakterie i drobnoustroje, równie skutecznie niszczy Twoją skórę. Używając go często (czyli tak, jak powinniśmy) możesz spodziewać się wysuszenia skóry i wszystkiego, co później temu towarzyszy. Najlepiej więc miej przy sobie swój własny higieniczny żel i to taki, który zadba o dobrą kondycję Twoich dłoni.

Oczywiście, że wrzuciliśmy go do naszego najnowszego boxa! I to jeden z najlepszych! ŻEL DO HIGIENIZACJI RĄK LACTYFERRIN SANITIZER marki SESDERMA nie tylko błyskawicznie oczyści Twoje dłonie, ale też wzmocni naturalną ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Pomoże usunąć wirusy i drobnoustroje, a dodatkowo dostarczy skórze naturalnych fosfolipidów. 

Te z Was, które już testowały produkt SESDERMY, doceniają jego przyjemną, podobną do mleczka formułę, delikatny zapach, który zupełnie nie przypomina sklepowych środków do dezynfekcji i fajną gładkość dłoni po zastosowaniu kosmetyku. Podoba Wam się też różowy kolor kosmetyku. Cóż… dobrze to rozumiemy!

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji wypróbować tego żelu, zamów edycję SIMPLY ENERGY <TUTAJ>. W tym boxie znajdziesz kolekcję kosmetyków nasączonych wiosenną energią, idealnych do pielęgnacji ciała po długiej zimie.

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty