Zapisz się do naszego newslettera!

Jak i dlaczego warto dbać o kuchnię w ekologiczny sposób?

cze 21, 2021

Jak i dlaczego warto dbać o kuchnię w ekologiczny sposób?

cze 21, 2021

Lubisz, gdy Twoja kuchnia lśni, ale nie chcesz korzystać z mocnej chemii? A może obawiasz się, że ekologiczne środki czystości nie będą wystarczająco skuteczne? W tym tekście podpowiadamy, jak skutecznie dbać o czystość w kuchni w sposób, który będzie bezpieczny dla wszystkich domowników.

KUCHNIA TO SERCE DOMU

Według starożytnej praktyki planowania przestrzeni fengshui, kuchnia to arcyważne pomieszczenie w domu. Symbolizuje nieustannie płonący ogień domowego ogniska, wspomagając utrzymanie świetnych relacji w rodzinie. Przekładając to na naszą rzeczywistość – spędzamy tu mnóstwo czasu, gotujemy, podjadamy, szukamy tego „czegoś dobrego” w lodówce, czy wreszcie wspólnie zasiadamy do posiłków. To właśnie w kuchni najczęściej się spotykamy w gronie rodzinnym, dlatego warto o tę przestrzeń dobrze zadbać.

PORZĄDEK W DOMU ZACZYNA SIĘ OD KUCHNI

Aranżację wnętrza kuchni czy zakup wyposażenia i dodatków robimy raz na dłuższy czas, natomiast sprzątanie wykonujemy niemal codziennie. Kolor blatów czy uchwyty szafek mają duże znaczenie dla naszego poczucia estetyki, tak więc wybieramy, przebieramy, trochę marudzimy i wreszcie mamy to, co chcemy. Gdy upragnione kuchenne cudeńka znajdą się już na liście „mamy to”, rozpoczyna się codzienne użytkowanie, nieodłącznie powiązane z dbaniem o czystość.

Utrzymanie kuchni w dobrym stanie to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli w Twoim domu mieszka jedno lub cała gromadka małych dzieci. Maluchom wpadają do głowy przeróżne pomysły, często zdecydowanie bardziej opłakane w skutkach niż kipiący garnek na kuchence. Rozwiązanie jest jedno i sprawdza się od lat – trzeba czyścić. Tylko czym?

SKUTECZNA CHEMIA CZY ŁAGODNE EKO ROZWIĄZANIE?

Jeszcze kilka lat temu znalezienie efektywnego środka do czyszczenia kuchni, którego skład nie budziłby zastrzeżeń, graniczyło z cudem. Z jednej strony można było liczyć na skuteczną, choć często mocno toksyczną i groźną dla zdrowia chemię. Z drugiej – na łagodne, naturalne metody, oparte na sodzie lub occie, których efektywność pozostawiała wiele do życzenia. Szczęśliwie rozkwit ekologicznej gałęzi chemii gospodarczej mocno rozszerzył ofertę bio środków czystości, oferując połączenie skuteczności z neutralnymi dla człowieka składnikami.

ŁAGODNA PIANKA DO KUCHNI, KTÓRA ZASKAKUJE SKUTECZNOŚCIĄ

Jeden z takich produktów umieściliśmy w naszym boxie! Przetestowaliśmy piankę od BIOSTAR Cleaning Products z edycji BOTANIC GARDENS na własnej kuchni i śmiało możemy stwierdzić, że jest świetna! To jeden z przykładów naturalnych środków czystości, na których recepturze możesz polegać. Pianka zawiera aż 99% składników pochodzenia naturalnego, a przy tym błyskawicznie radzi sobie z tłuszczem, znanym z kuchenki lepkim brudem i przypaleniami. Producent nie zaleca stosowania preparatu na gorących powierzchniach, ale pianka celująco zdaje egzamin w temperaturze pokojowej.

Poza kuchenką, pianką potraktowaliśmy również szafki kuchenne (fronty i wnętrza), blat kuchenny, zewnętrzną część lodówki i stół, a nawet parapet. Sprawdziła się znakomicie, nadając kuchni przyjemny, świeży zapach, przypominający nieco kwiatowy aromat letniej emulsji do opalania. Z powodzeniem zajmie się również baterią i zlewem, pozostawiając je czystymi i lśniącymi. 

Wróćmy jeszcze do składu – w piance zawarty jest naturalny czynnik Naturalny Czynnik Bioaktywny z wyselekcjonowanymi szczepami probiotycznymi oraz ekstrakt z aloesu. To nie tylko bezpieczne dla dzieci i dorosłych, ale też skutecznie działające aktywne substancje, zapewniające czystość i higienę kuchennym powierzchniom. Jednym słowem: polecamy! 

Edycję BOTANIC GARDENS możesz jeszcze zakupić <TUTAJ>, a TUTAJ znajdziesz jego pełną zawartość.

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty