Zapisz się do naszego newslettera!

Dzień czternasty – profesjonalna świąteczna stylizacja paznokci z marką SILCARE, poznaj fakty i mity o manicure hybrydowym

gru 14, 2021

Dzień czternasty – profesjonalna świąteczna stylizacja paznokci z marką SILCARE, poznaj fakty i mity o manicure hybrydowym

gru 14, 2021

Co ciekawego elfy ukryły dziś pod numerem 14 w CHRISTMAS TOWN OF BEAUTY? Były już produkty, których działanie ukierunkowane jest na pielęgnację twarzy, ciała i włosów, pojawiły się kosmetyki do makijażu, przyszła więc kolej na produkt, dzięki któremu wyczarujecie piękną świąteczną stylizację paznokci. Przed Wami prezent od marki SILCARE – profesjonalny lakier hybrydowy SoPRO HEMA FREE UV/LED COLOR HYBRID GEL.

ODKRYJ SILCARE!

SILCARE to polska marka, która od 2004 roku specjalizuje się w produktach światłoutwardzalnych oraz kosmetykach do pielęgnacji ciała, dłoni, stóp i włosów, które docierają obecnie do klientów niemal z całego świata. Trafiają bowiem na rynek europejski, amerykański, a nawet azjatycki. SILCARE może pochwalić się również własnym centrum badawczo rozwojowym, w którym wykwalifikowana załoga profesjonalistów licząca ponad 600 osób, czuwa nad najwyższą jakością produktów. “Kładziemy szczególny nacisk na Twoje zadowolenie: zależy nam na tym, aby nasze produkty satysfakcjonowały Cię pod każdym względem. Ściśle kontrolujemy każdy etap produkcji: zakup komponentów, dobór technologii i urządzeń, projektowanie graficzne czy wybór opakowania.” [źródło TUTAJ]

REWOLUCYJNY LAKIER SoPRO HEMA FREE – IDEALNY DO ŚWIĄTECZNEJ STYLIZACJI PAZNOKCI

Dzisiejszy prezent w kalendarzu adwentowym będzie świetną okazją do bliższego poznania jednego z produktów SILCARE – profesjonalnego lakieru hybrydowego o innowacyjnym składzie i właściwościach. Formuła lakieru jest hipoalergiczna i nie zawiera HEMA – składnika, który może wywoływać reakcje alergiczne. W tym przypadku nawet osoby wrażliwe na HEMA mogą bez obaw, bezpiecznie wykonać świąteczny manicure w głębokich, klasycznych odcieniach czerwieni (w boxie jeden z dwóch kolorów nr 14 lub 15). Półokrągły pędzelek i średniogęsta, kremowa konsystencja lakieru z pewnością ułatwią precyzyjne pokrycie płytki paznokcia.

HYBRYDY OKIEM KOSMETOLOGA

Jeśli od dłuższego czasu zastanawiacie się nad “hybrydami”, ale od natłoku informacji nie jesteście pewne, co jest prawdą, a co można włożyć między bajki, przybywamy z pomocą! KOSMETOLOG PAULINA ANDRZEJCZAK przedstawi Wam fakty i obali najczęściej powtarzane mity na temat manicure hybrydowego:

Hybryda zniszczyła moje paznokcie” -> MIT

Jest to jeden z częściej powtarzanych mitów z jakim możemy się spotkać w życiu codziennym. Na pewno nie raz słyszałaś od koleżanki czy znajomej, że to hybryda zniszczyła jej paznokcie, przez co stały się słabe, miękkie i podatne na złamania.

Otóż nie!

Hybryda sama w sobie nie niszczy paznokci. Prawidłowo wykonana, a przede wszystkim odpowiednio zdjęta, stylizacja jest całkowicie bezpieczna dla twojej płytki paznokciowej.

Dlaczego więc pojawiają się mity o jej negatywnym wpływie?

Przede wszystkim z braku wiedzy na ten temat. Musimy uzmysłowić sobie jak ważny jest proces przygotowania paznokci do wykonania manicure hybrydowego, sama jego aplikacja a także usunięcie.

  • Pamiętajmy o tym, że zbyt intensywne matowienie płytki przed nałożeniem produktu może spowodować jej ścieńczenie a co za tym idzie osłabienie.
  • Tanie lakiery hybrydowe nieznanych marek? Zdecydowanie odradzam. Wybierajmy produkty wysokiej jakości, certyfikowane a przede wszystkim z dobrym składem.
  • Pod żadnym pozorem nie zrywamy lakieru! Jest to największa krzywda, jaką możesz zrobić swoim paznokciom a zarazem najczęstsza przyczyna ich zniszczenia. “Ale lakier tak łatwo odchodził” – tak ci się tylko wydaje, a w rzeczywistości wraz z nim pozbyłaś się części płytki paznokciowej, której brak spowoduje osłabienie paznokcia. 

Dzisiaj zdejmiemy hybrydkę, niech paznokcie trochę pooddychają” -> MIT

Jest to moje ulubione stwierdzenie, które powtarza się nagminnie wśród klientek. Tak więc obalmy ten mit raz na zawsze, ponieważ paznokcie NIE ODDYCHAJĄ! Są tkanką martwą i nie posiadają one mikro płucek, które odpowiedzialne byłyby za oddychanie płytki, a wszystko co jest im potrzebne dostają z łożyska, czyli od dołu. Także możemy być pewne, że po zdjęciu hybrydy nie wezmą głębokiego oddechu ulgi 😉

Już kilka miesięcy nakładamy hybrydę, czas ją zdjąć żaby paznokcie odpoczęły” -> MIT

Tak jak paznokcie nie oddychają tak również nie odpoczywają, dlatego też nie ma konieczności robienia przerwy między stylizacjami. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy widzimy znaczne pogorszenie stanu płytki paznokciowej- kiedy staje się osłabiona i łamliwa. Wtedy zaleca się zrobienie przerwy w wykonywaniu manicure hybrydowego, ale należy również pamiętać, że samo usunięcie stylizacji nie zapewni poprawy stanu paznokci.

Nie każdy może mieć wykonany manicure hybrydowy. -> FAKT

Mimo iż wydawać by się mogło, że manicure hybrydowy możemy wykonać każdemu, bez zważania na jakiekolwiek przeciwwskazania, to nic bardziej mylnego. Zanim wykonamy stylizację musimy upewnić się, że na płytce a także w jej obrębie, nie występują żadne choroby. Zniszczona płytka, grzybica paznokci, alergie czy inne schorzenia dermatologiczne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania stylizacji.

Manicure hybrydowy możemy wykonać same w domu. -> FAKT

Jak najbardziej nie ma przeciwwskazań do wykonania manicure hybrydowego samemu w domu. Zanim jednak do tego przejdziemy musimy mieć pewność, że wiemy, jak wykonać go w bezpieczny dla nas sposób. Pamiętajmy by robić to ostrożnie i delikatnie.

Pozostańcie z nami do końca przedświątecznej zabawy z odkrywaniem kosmetyków! A jeśli chcecie podarować box TOWN OF BEAUTY w prezencie gwiazdkowym, możecie go zamówić <TUTAJ>.

Nasz ekspert PAULINA ANDRZEJCZAK – „Jestem Licencjonowanym Kosmetologiem o specjalności podologia, obecnie w trakcie studiów magisterskich. Od 6 lat zajmuję się stylizacją paznokci, która jest moją pasją i zamiłowaniem. Moim konikiem w pracy stylistki jest technika, trwałość i naturalny wygląd paznokci. Najlepiej czuję się w wykonywaniu stylizacji hybrydowych. Cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach i śledzenie nowinek kosmetycznych.”

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

2 komentarze

  1. Kubutek

    Brawo Pani Paulino.Gratuluję zamiłowania i imponującej wiedzy.Dziękuję za obalenie mitów dotyczących manicure hybrydowego.

  2. Kubutek

    Brawo Pani Paulino.Gratuluję zamiłowania i imponującej wiedzy.Dziękuję za obalenie mitów dotyczących manicure hybrydowego.

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Pure Beauty