Zapisz się do naszego newslettera!

Chcesz mieć fryzurę pełną objętości? Zacznij od podstaw!

paź 11, 2021

Chcesz mieć fryzurę pełną objętości? Zacznij od podstaw!

paź 11, 2021

Schowana pod bujną fryzurą, skóra głowy rzadko daje o sobie znać. Dzielnie znosi codzienną stylizację włosów, pozostałości kosmetyków, zanieczyszczenia i zalegający martwy naskórek. Dzielnie, ale do czasu. Tu właśnie zaczynają rosnąć włosy i to, jak zadbasz o skórę głowy, bezpośrednio przełoży się na ich stan i wygląd.

150.000 WŁOSÓW NA GŁOWIE

Tak, ktoś to policzył! Na jednej ludzkiej głowie może rosnąć nawet 150 tysięcy włosów, jest więc o co dbać. Zwłaszcza, jeśli są długie i mają wyglądać naprawdę dobrze. Bez wahania wcieramy w nie odżywki, kremy, aby lepiej się kręciły, czy traktujemy lakierem dla większej trwałości. Całość doprawiamy gorącym powietrzem suszarki i fryzura gotowa. Pomyśl teraz, co dzieje się pod spodem.

W TROSCE O TWÓJ SKALP

Nie chodzi o starą, indiańską praktykę skalpowania, ale o skórę Twojej głowy. Na co dzień nie zwracasz na nią uwagi, ale robi dla Twojej fryzury kawał dobrej roboty. Do momentu, aż skończy się jej wydolność. Resztki kosmetyków do stylizacji, codzienne zanieczyszczenia i powstający w naturalnym procesie odnawiania martwy naskórek zalegają na jej powierzchni każdego dnia. Jak to się przekłada na włosy?

Tak, jak rośliny potrafią piąć się dumnie ku górze, tak samo mogą rosnąć włosy. Jeśli jednak na nich coś położysz, przy nasadzie staną się bardziej płaskie. Te cenne milimetry, przemnożone przez dziesiątki tysięcy kosmyków, prowadzą do oklapnięcia fryzury i widocznego efektu redukcji jej objętości.

SZAMPONEM WSZYSTKIEGO NIE USUNIESZ

Podobnie jak skóra całego ciała, również i ta na głowie potrzebuje regularnego peelingu i swobodnego oddechu. Dbamy o przewiewne ubrania i stosujemy scruby do ciała, twarzy, a nawet stóp i dłoni, aby lepiej się czuć we własnej skórze. Do oczyszczania włosów stosujemy szampony, ale co ze skórą głowy? Kosmetykiem do włosów nie usuniesz z niej wszystkich zanieczyszczeń, a już z pewnością nie podziała na martwy naskórek. Pomoże tu specjalistyczny peeling, stworzony z myślą o pielęgnacji tego, co pod fryzurą!

WEGAŃSKI PEELING DO SKÓRY GŁOWY

W boxie BABIE LATO umieściliśmy wegański PEELING DO SKÓRY GŁOWY HAIR OF THE DAY ONLYBIO – jednej z Waszych ulubionych marek bio kosmetyków. Zamknięty w wygodnej tubce z praktycznym aplikatorem, ułatwi Ci oczyszczenie skóry głowy, zapewniając upragnione uczucie świeżości.

Peeling ONLYBIO, dzięki zawartości drobinek złuszczających, pomoże usunąć pozostałości kosmetyków i złuszczyć martwy naskórek tak, aby Twoja skóra mogła swobodnie oddychać. Dodatek aktywnego węgla rozprawi się z bakteriami, toksynami i nadmiarem sebum, poprawiając pracę gruczołów łojowych. Efekty poczujesz już po pierwszym użyciu produktu.

ŚWIEŻOŚĆ, WIĘKSZA OBJĘTOŚĆ FRYZURY I ZDROWO WYGLĄDAJĄCE WŁOSY

Dobroczynne działanie peelingu skalpu nie kończy się na uczuciu świeżości. To dopiero początek! W wyniku odciążenia skóry, mieszki włosowe uniosą się u nasady, a to oznacza fryzurę pełną wyrazu i zwiększenie jej objętości. Ponadto, będzie to też przyjemny masaż skóry głowy, który zaowocuje poprawą mikrokrążenia i wzmocnieniem włosów. 

Gdy już zadbasz o skórę głowy, polecamy wypróbować szampon z olejem arganowym – znajdziesz go w boxie BABIE LATO. O pielęgnacji włosów z tym cennym, naturalnym składnikiem pisaliśmy więcej tutaj. Życzymy świetnych efektów!

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

THE WET DETANGLER – innowacyjna szczotka, która pobija rynek!

THE WET DETANGLER – innowacyjna szczotka, która pobija rynek!

Kolejnym przystankiem na naszej mapie odkryć z pudełka ROYALty#8 jest marka TANGLE TEEZER, która zagościła w boxach po raz pierwszy. Ta kultowa i szczególnie ceniona firma słynąca z doskonałej jakości szczotek do włosów nieustannie od 16 lat skrada serca i zaskakuje...

Pure Beauty