Zapisz się do naszego newslettera!

Aloes – lekarz w doniczce

mar 25, 2021

Aloes – lekarz w doniczce

mar 25, 2021

aloes w kosmetykach

Aloesowy krem do twarzy marki EQUILIBRA poznałyście dzięki reedycji NARODZIN PIĘKNA, o aloesie w kosmetykach pisaliśmy już tutaj przy okazji obecności marki ALOESOVE w boxie ESENCJA KOBIECOŚCI. Dziś chcemy Wam przedstawić wyjątkowy proces pozyskiwania aloesu, który wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków EQUILIBRA i rzucić nieco więcej światła na tę cudowną roślinę, jaką jest aloes. Jeżeli chcecie wypróbować działanie aloesu na skórze, możecie zrobić własnoręcznie żel aloesowy. Potrzeba tylko trochę cierpliwości, chęci no i oczywiście aloesu, który hodujecie w swojej doniczce – to nic trudnego!

CUDOWNA ROŚLINA


Aloes często nazywany cudowną rośliną, stosowany był przez wieki jako remedium na całe mnóstwo schorzeń. Od czasów starożytnych soczysty miąższ z liści aloesu nakładano na rany lub oparzenia przyspieszając dzięki temu specyfikowi ich gojenie, a także zmniejszając ryzyko infekcji. Gorzki żółty lateks znajdujący się bezpośrednio pod skórką liścia spożywany był w przypadku występowania problemów gastrycznych. Trzecią substancję, pochodzącą z aloesu i zachowującą jego właściwości, otrzymywało się przez macerację całego liścia. Macerat powstaje w wyniku zanurzenia rośliny w oleju. Po przygotowaniu, przechowujemy go w suchym i zacienionym miejscu w szczelnie zamkniętym naczyniu przez około dwa tygodnie, a następnie możemy cieszyć się olejkiem aloesowym. Należy jednak pamiętać, że macerat aloesowy nie lubi wysokich temperatur i wskazane jest trzymanie go w temperaturze nie przekraczającej 20 stopni Celsjusza.
Aloes na tle innych roślin wyróżnia bardzo wysoka zawartość wody, od 99% do 99,5%, podczas gdy pozostałe 0,5–1,0% rośliny zawiera ponad 200 różnych aktywnych związków, w tym witaminy, minerały, enzymy, proste oraz złożone polisacharydy, związki fenolowe i kwasy organiczne. Roślina ta po raz pierwszy zyskała popularność w USA w latach trzydziestych ubiegłego wieku dzięki doniesieniom o skutecznym stosowaniu świeżo ściętych liści w leczeniu oparzeń rentgenowskich, choć w tradycyjnej chińskiej, japońskiej oraz indyjskiej medycynie jego właściwości znane i doceniane są od ponad 2000 lat. Dziś możemy znaleźć go w kosmetykach oraz napojach, a także suplementach diety. Jest ogólnie dostępnym składnikiem pochodzenia organicznego o bardzo szerokim spektrum działania.

POZYSKIWANIE ŻELU ALOESOWEGO EQUILIBRA


EQUILIBRA to czołowy producent preparatów pielęgnacyjnych na bazie aloesu, marka z powodzeniem funkcjonuje na rynku Włoskim już 30 lat, dostarczając swoim klientom wysokojakościowe produkty. Aloes, na bazie którego wytwarzane są kosmetyki tej marki pozyskiwany jest w technologii, która pozwala na jak najlepsze zachowanie właściwości i wartości rośliny.
Żel aloesowy stosowany w produktach EQUILIBRA jest pozyskiwany w ręcznym procesie poprzez ekstrahowanie na zimno liścia aloesu, a następnie ucieranie go na bardzo gęstą masę. Rośliny, z których jest wytwarzany mają co najmniej 4 lata, dzięki czemu zawierają bogactwo składników aktywnych. Warto zauważyć, że im starsza jest roślina, tym więcej znajdziemy w niej składników aktywnych. Zbiór aloesu polega na odcięciu liści przy samym korzeniu, a potem poddaniu go procesowi dokładnego mycia. Usuwa się końcówki oraz boczne kolce, a na kolejnym etapie ręcznie odcinana jest skórka liścia. Skórka ta pokrywa delikatny miąższ o żelowej konsystencji, który następnie dzielony jest na mniejsze części co sprawia, że staje się on bardziej płynny. Ostatnią fazą procesu pozyskiwania żelu jest jego mechaniczne przefiltrowanie w celu usunięcia zbędnych włókien. W efekcie otrzymujemy czysty i nienaruszony surowiec, nie poddawany liofilizacji oraz rehydracji. Właśnie ten składnik znajdziecie we wspaniałych kosmetykach marki EQUILIBRA.

ALOES W KREMIE

Krem aloesowy będzie zbawieniem dla skóry wymagającej silnego nawilżenia. Badania wskazują, że nawet jednorazowe zastosowanie preparatu kosmetycznego zawierającego koncentrat żelu aloesowego w stężeniu ponad 25% poprawia zawartość wody w warstwie rogowej naskórka. Krem marki EQUILIBRA zawiera aż 40% Aloe Vera i jest on pierwszym składnikiem na liście INCI na opakowaniu produktu, co oznacza, że jest go najwięcej! Dopiero na drugim miejscu znajduje się woda. Krem wykazuje się działaniem kojącym, przyspiesza proces regeneracji oraz doskonale odżywia i nawilża skórę. Produkt ten jest idealny do każdego rodzaju skóry, polecany do skóry suchej, odwodnionej może być stosowany również przez osoby z cerą tzw. trądzikową.

Jeżeli chcesz własnoręcznie zrobić sobie żel aloesowy, który możesz stosować zarówno na skórę twarzy, jak i ciała, a także włosy i dziąsła, to kliknij TUTAJ. Dowiesz się jak powinien wyglądać proces hodowli, ekstrakcji i przechowywania żelu. A jeżeli masz ochotę wypróbować gotowe produkty z dużą zawartością aloesu to sięgnij po kosmetyki marki EQUILIBRA. W ofercie marki znajdziesz nie tylko kremy do twarzy, ale także szampony, dezodoranty, żele pod prysznic, mydło, pomadkę, produkty do pielęgnacji skóry pod oczami – wszystkie na bazie dobroczynnego aloesu.

Artykuł powstał na bazie materiałów ze strony www.equilibra.pl oraz opracowania pt. Aloe Vera dostępnego na stronie WHO (TUTAJ).

Komentarze do wpisu

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Może Cię zainteresować

Złuszczanie ciała w jagodowej-leśnej odsłonie – PEELING BODYBOOM

Złuszczanie ciała w jagodowej-leśnej odsłonie – PEELING BODYBOOM

Oczyszczanie ciała może być zwykłą rutynową czynnością, jakich wiele, jednak testując produkty z naszych PURE BEAUTY BOXÓW niejednokrotnie miałyście szansę zamienić ją w prawdziwy pielęgnacyjny rytuał. Wybierając kosmetyki zawsze kierujemy się chęcią obdarowania Was...

Pure Beauty